Logo SK Motorlet    
 Vyhledávání:
 
 
Program | Co bude | Co bylo | Čochtan | Občasníky | Oddíly | Loděnice | Výbor oddílu | Ankety | Odkazy
Konec. A je tu definitivní konec pod hlavičkou SK Motorlet. Pokud se chcete tedy dozvědět novinky, tak musíte navštívit naše nové stránky na adrese www.SKZlichov.cz.

16. - 17. 11. 2002 První podzimní pěšárna

První vandr po dobře vydařené vodácké sezóně se nám povedl. Naše kroky vedly jak jinak než k vodě a podél vody. Sešli jsme se na nádraží v Bráníku, kde mě překvapil průvodčí dotazem jestli jedem na Dobříš. "Ano" povídám. "Tak si nastupte do autobusu (náhradní doprava)" průvodčí na to. "Já že bych ho poslal o něco dřív" dodává. Trochu mě překvapil, vlak měl totiž jet až za půl hodiny. Ale autobus nakonec počkal na správný čas a jel přesně.

Z Dobříše jsme vyrazili směr Malá Hraštice za doprovodu jednoho našeho psa. Cestou se k nám přidal pes ještě jeden. Nevěděli jsme jak se ho zbavit a na konec se nám ho podařilo přehrát na nějaké cyklisty, kteří usoudili, že ho musí vrátit tam odkud přišel. V Malé Hraštici jsme zanechali skupinu jdoucí na jeden den a sami vyrazili hledat něco na spaní. Našli jsme si louku u potoka (za větších stavů zaručeně sjízdný), v klidu na ohni uvařili a šli spát. Ještě než jsme usnuli mě Kečup varoval, že nemám moc brzo vstávat.

Ráno jsem se ovládal a dobrou půl hodinku ležel a ležel. Jenže náš pes se Vráťovi v noci překousal a po ránu se po nás začal radostně probíhat. Tak že mě nezbylo nic jiného než vstát a začít připravovat snídani (přece po sobě nenechám běhat psa). Kečup mě obvinil, že jsem po psovi házel kamínky abych to své brzké vstávání na někoho svedl.

V devět hodin jsme vyrazili směr štola u Kocáby. Štolu jsme si i přes zákaz vstupu (byla totiž otevřená) dokonale prohlédli. Cestou podle Kocáby jsme na jednom přítoku postavili hráz a simulovali stoletou vodu včetně strženého mostu. Dan se při stavbě choval jak správný stavby vedoucí. Stál nad stavbou a radil, tam něco dejte, tam to nechte takhle a podobně, jen občas něco přihodil na hráz. To při druhé stavbě, na jiném lepším místě, nám vydatně pomohl. Rozdělili jsme se na dvě části. Jedna co stavěla poctivou hráz, druhá co chtěla škodit a stavěli nad námi hráz druhou, která po protržení měla přívalovou vlnou zbořit tu naší. Jenže my jsme postavili poctivou hráz i s přepadem a tak při protržení horní hráze ta naše odolala. Nedošlo k přelití, natož k protržení. Vše stíhala odpouštět přes přepad.

Potom jsme už šli rovnou na vlak a v pohodě domů do teplé vany, měkké postele atd.

Zajíc


Nahoru Tyto stránky navrhl a udržuje Martin Humpolec, ICQ: 102664876, adresa nástupnické organizace: http://SKZlichov.cz