Logo SK Motorlet    
 Vyhledávání:
 
 
Program | Co bude | Co bylo | Čochtan | Občasníky | Oddíly | Loděnice | Výbor oddílu | Ankety | Odkazy
Konec. A je tu definitivní konec pod hlavičkou SK Motorlet. Pokud se chcete tedy dozvědět novinky, tak musíte navštívit naše nové stránky na adrese www.SKZlichov.cz.

19. - 20. 1. - Černá hora

Fronta na vlek - i to musí člověk vydržetSjezdovky byly plnéPrvní zimní zájezd v sezóně 2002. Sněhu bylo dostatek, ale původně to vypadalo, že bude málo lidí. Přihlášky se totiž uzavíraly už první lednový týden, ale nakonec se to naštěstí naplnilo a v jednu chvíli vypadao, že nám bude malý autobus. No v sobotu se ukázalo, že nás mohlo být ještě o pár víc, ale to je jiná kapitola.

A tak v sobotu jsme vyrazili směr Vrchlabí. Cesta probíhala v pohodě, kilometry ubíhaly a za chvíli jsme byli ve Vrchlabí, kde jsme nakoupili. Původně jsem chtěl Zajícovi zastavit u jeho oblíbeného Penny marketu, ale nakonec jsme našli supermarket PLUS a v klidu nakoupili. A hurá na Černou horu. Původně naplánovaná cesta se ukázala jako nemožná díky zákazu vjezdu pro autobusy a tak jsme trasu poupravili, prosvištěli kolem chaty U Bedřicha a za chvíli se zastavili v zácpě, kde všichni houfně otáčeli auta. No chvíli jsme vydrželi a zácpa byla prošťouchnuta - problém byl v nepříjemné srážce dvou autobusů, ale nikomu se snad nic nestalo. Pak už to byla jenom chvíli, než jsme dorazili na parkoviště a hurá na lyže.

Lidé se rozprchli - někteří na běžky a ti zbylí na sjezdovky. Ti se dále rozdělili na ty, kteří se šli postavit do fronty u lanovky a na zbylé, kteří kousek popošli a za chvíli už jeli vlekem nahoru. Na lanovce si ovšem počkali asi hodinku. Sjezdovky byly takřka tragické (pro nás zmlsané cizinou) - úzké ledové koryto s ohromnými nahrnutými boulemi sněhu a do toho neuvěřitelný počet sjezdařů, kteří se řítili neuvěřitelným tempem dolů. No stálo to za to, ale nakonec se to nějak přežilo. totálně zničení jsme sjeli v pořádku k autobusu, ti co přijeli dříve měli možnost sledovat vytahování autobusu po klouzající silnici, ti ostatní se pouze posadili a jeli jsme se ubytovat.

Potkali jsme sněžného mužeA vyzkoušeli jízdu na sáňkařské drázeChata U Bedřicha v Rudníku nám poskytla dostatek místa pro naše znavená těla, ubytování dle mého skoro až luxusní, k dispozici byl dokonce i pingpongový stůl (překvapivě ho dětský oddíl snad ani nevyužil). Při otáčení autobusu, aby byl připraven k rannímu odjezdu, jsme si ještě vyzkoušeli jeho vyprošťování ze závěje, ale i to se nakonec povedlo a všichni se mohli jít najíst a spát.

Druhý den jsme opět vyrazili směr Černá hora a bez větších problémů se dostali na parkoviště. Fronta u lanovky byla minimálně po ránu směšná a tak většina sjezdařů vyrazila právě na ní. Běžkaři se rozprchli po okolí a zkoumali krásy tohoto kopce a blízkého okolí, odpoledne někteří z nich vyzkoušeli i sáňkařskou dráhu při návratu k autobusu. Veliká škoda ovšem byla, že i v pozním odpolední chtěli za zapůjčení sáněk celodenní sazbu a tím nás dosti odradili a tak jsme nemohli vyzkoušet, jaké to je řítit se tím korytem na sáňkách.

Návrat domů byl ve znamení jedné dlouhé kolony díky riskantní jízdě několika dobrodruhů, ale nakonec jsme se v pořádku dostali až do Prahy a mohli se rozprchnout do svých domovů a příbytků.


Nahoru Tyto stránky navrhl a udržuje Martin Humpolec, ICQ: 102664876, adresa nástupnické organizace: http://SKZlichov.cz